Ziemia Święta

... tam, gdzie wszystko się zaczęło

Środek transportu: samolot/autokar
Liczba dni: 8 Liczba noclegów: 7

Termin:
Cena:

PROGRAM:
Tel Aviv - Betlejem - Cezarea Nadmorska - Nazaret - Kana Galilejska - Jezioro Genezaret - Jerycho - Jordan- Morze Martwe - Betania - Jerozolima.

I dzień [Warszawa – Tel Awiw – Betlejem]
Pielgrzymkę rozpoczniemy spotkaniem przy Kaplicy na lotnisku. Następnie przejdziemy przez odprawę paszportowo-bagażowo-biletową i polecimy do Tel Avivu skąd nastąpi transfer do Betlejem. Po zakwaterowaniu w hotelu udamy się na obiadokolację i nocleg.

II dzień [Cezarea Nadmorska- Góra Karmel- Nazaret- Kana Galilejska]
Tego dnia po śniadaniu przejedziemy w kierunku Hajfy. Zwiedzimy Cezareę Nadmorską, miejsce ściśle związane z Herodem oraz Górę Karmel, która jest uznawana za świętą przez żydów, chrześcijan i muzułmanów. Następnie zobaczymy panoramę Ogrodów Bahajskich i udamy się do Bazyliki Zwiastowania Pańskiego w Nazarecie. Pod koniec dnia zobaczymy miejsce znane z wesela - Kanę Galilejską, gdzie będzie możliwość odnowienia przyrzeczeń sakramentu małżeństwa. Po zakwaterowaniu w hotelu w Nazarecie lub Tyberiadzie przejdziemy na obiadokolację i nocleg.

III dzień [Jezioro Genezaret- Tabha- Kafarnaum- Góra Błogosławieństw- Góra Tabor- Betlejem]
Dzień rozpoczniemy wspólnym śniadaniem po którym udamy się na Rejs po Jeziorze Genezaret, po którym kroczył Pan Jezus. Przejedziemy autokarem na Górę Błogosławieństw oraz Górę Tabor, gdzie znajduje się Bazylika Przemienienia Pańskiego. Zwiedzimy Kościół Prymatu po czym przejedziemy do Tabgha’y (cud rozmnożenia chleba i ryb) i zwiedzimy Kafarnaum – rodzinną miejscowość św. Piotra. Po zwiedzaniu udamy się w drogę powrotną do Betlejem. Zakwaterujemy się w hotelu gdzie będzie obiadokolacja i nocleg.

IV dzień [Betania- Jerycho- Jordan- Morze Martwe]
Po śniadaniu przejedziemy do Jerycha, miasta które jest wspominane w Piśmie Świętym ponad 70 razy. Następnie odnowimy przyrzeczenia chrzcielna nad rzeką Jordan. Po zwiedzaniu pojedziemy odpocząć nad wodami Morza Martwego (czas na kąpiel w zależności od pogody). Przejdziemy na obiadokolację i nocleg w hotelu w Betlejem.

V dzień [Jerozolima – Góra Syjon]
Ten dzień poświęcimy w całości na zwiedzanie Jerozolimy – miejsca działalności i śmierci Jezusa Chrystusa. Po śniadaniu zobaczymy między innymi Kościół Pater Noster, Dominus Flevit - miejsce, w którym wg tradycji Chrystus zapłakał przed wydaniem Go na mękę, Ogród Oliwny (Getsemani), Kościół Wszystkich Narodów, a także Górę Syjon, gdzie znajduje się grób Króla Dawida i Wieczernik. Przejdziemy również starym miastem pod ścianę płaczu. Wieczorem udamy się do hotelu w Betlejem na obiadokolację i nocleg.

VI dzień [Jerozolima- Ain Karem]
Po śniadaniu wyruszymy do Betanii, gdzie mieszkała Maria, Marta oraz Łazarz. Następnie przejedziemy do Ain Karem – miejsca narodzin Jana Chrzciciela i nawiedzenia Elżbiety. Tego dnia wybierzemy się również do Yad Vashem (Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu). Na obiadokolację i nocleg udamy się do hotelu w Betlejem.

VII dzień [Jerozolima]
Po zjedzeniu śniadania, kolejny dzień spędzimy w Jerozolimie. Przejdziemy Via Dolorosa (Droga Krzyżowa), pomodlimy się w bazylice Zmartwychwstania Pańskiego i Grobu Bożego oraz zobaczymy kościół św. Anny. Następnie czaka nas czas wolny na starym mieście. Po południu nawiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego oraz Grotę Mleczną – Sanktuarium Maryjne.  Na obiadokolację i nocleg udamy się do hotelu w Betlejem.

VIII dzień [Tel Aviv- Warszawa]
Po wczesnym śniadaniu wykwaterujemy się z hotelu. Następnie wyjedziemy na lotnisko do Tel Avivu gdzie po odprawie paszportowo-bagażowo- biletowej udamy się na lot powrotny do Polski z lądowaniem w Warszawie.

*Każdego dnia w programie przewidziana jest Msza Święta.

*Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

Cena obejmuje:

  • przelot samolotem w dwie strony (WAW – TLV – WAW)
  • przejazd komfortowym autokarem na terenie Ziemi Świętej (klimatyzacja, DVD),
  • 7 noclegów w hotelach,
  • 7 śniadań, 7 obiadokolacji,
  • opieka licencjonowanego pilota,
  • ubezpieczenie NNW i KL,
  • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
  • upominek od Pielgrzymuj.pl.

Cena nie obejmuje:

  • kosztów wstępów, przewodników lokalnych, podatku turystycznego itp. .... usd płatne dodatkowo organizatorowi w gotówce najpóźniej w dniu wylotu.