Medjugorje

Środek transportu: autokar
Liczba dni: 8 Liczba noclegów: 7

TERMIN:    

CENA:   


Drohiczyn – Velehrad – Maria Bistrica Medjugorie Mostar – Dubrownik – Verpić – Drohiczyn

I dzień [Warszawa – Czechy]
Poranna zbiórka w wyznaczonym miejscu w Drohiczynie. Spotkanie z pilotem i wyjazd autokarem. Przejazd przez Polskę i Czechy. Nawiedzimy Katedrę NMP w Velehradzie oraz pomodlimy się przy Krzyżu Papieskim. Na kolację i nocleg przejedziemy do hotelu w pobliżu granicy austriackiej.

II dzień [Czechy – Medjugorie]
Po śniadaniu przejedziemy autokarem przez Austrię, Słowenię i Chorwację. Weźmiemy udział we Mszy Świętej w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Chorwacji Maria Bistrica. Po dotarciu do Medjugorie nastąpi zakwaterowanie, kolacja i nocleg. 

III dzień [Medjugorie]
Ten dzień poświęcimy na odkrycie Medjugorie- niewielkiej miejscowości na terenie Hercegowiny, w której od 1981 roku prawdopodobnie dochodzi do objawień Maryjnych.  Dzień rozpoczniemy od śniadania. Następnie wybierzemy się na Drogę Krzyżową na Górze Kriżewac. Po Adoracji Najświętszego Sakramentu w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju udamy się na obiadokolację i nocleg.

IV dzień [Mostar]
Po śniadaniu przejedziemy do Mostaru –nieformalnej stolicy Hercegowiny, której nazwa oznacza ,,strażnicy mostu”. To właśnie Stary Most jest główną atrakcją miasta a o jego randze świadczy fakt wpisania na listę UNESCO.  Po Mszy Świętej w Kościele św. Jakuba zwiedzimy także meczet Begova Dżamija, Most Hajruddina oraz Dom Turecki. Po zwiedzaniu udamy się na kolację i nocleg.

V dzień [Dubrownik]
Po śniadaniu wyruszymy do Dubrownika tzw. ,,Perły Adriatyku”- miasta, które kiedyś było Republiką. Wpis na listę UNESCO zawdzięcza unikalnemu w Europie układowi ulic. Spacerując  po Dubrowniku będziemy podziwiać m.in. Wielką Studnię Onufria.  W Kościele Św. Ignacego. weźmiemy udział we Mszy Świętej. Po zwiedzaniu drogą adriatycką będziemy wracać do Medjugorie. Tam w  Sanktuarium Św. Jakuba odbędzie się  Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po adoracji przejdziemy na kolację i nocleg.


VI dzień [Medjugorie] Po śniadaniu nawiedzimy Górę Objawień Podbrdo. Weźmiemy udział w Nabożeństwie Wieczornym z modlitwą różańcową oraz w Międzynarodowej Mszy Świętej w Sanktuarium. Po uroczystości przejedziemy na kolację i nocleg w Medjugorie


VII dzień [ Chorwacja - Czechy] Dwa ostatnie dni pielgrzymki to głównie czas powrotu autokarem do Polski. Po śniadaniu a następnie po Mszy Świętej w Verpić (chorwackim Lourdes), będziemy przejeżdżać przez Chorwację, Słowenię i Austrię na nocleg w hotelu w Czechach.


VIII dzień [ Czechy - Polska] Po śniadaniu ruszymy w dalszą drogę powrotną przez Czechy. W Częstochowie weźmiemy udział we Mszy Świętej. Przyjazd przewidujemy w późnych godzinach wieczornych.

Cena obejmuje:
✔przejazd autokarem turystycznym,
✔ noclegi według programu,
✔ śniadania oraz obiadokolacje według programu,
✔ opieka licencjonowanego pilota,
✔ opieka duszpasterska,
✔ ubezpieczenie NNW i KL,
✔ Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
✔ upominek od Pielgrzymuj.pl.

Cena nie obejmuje:
✖ dopłaty do pokoju jednoosobowego ... EUR ✖ ubezpieczenia od kosztów rezygnacji ... PLN