Italia

Termin: 08-19.09.2019 r.

Liczba dni: 12 Liczba noclegów: 11 
Środek transportu: autokar
TERMIN: wrzesień 2019 r.

DZIEŃ I:
Wyjazd z Polski godz 3.00. Przejazd przez Czechy oraz Austrię. Po trasie msza św. oraz posiłek- obiadokolacja. Późnym wieczorem dotarcie na nocleg. Po drodze planowane są krótkie postoje.

DZIEŃ II:
Po śniadaniu przejazd do Padwy. Zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego, spacer po starym mieście – jednego z najważniejszych ośrodków naukowych średniowiecza, Piazza delle Erbe. Msza św. Po południu przejazd na nocleg i obiadokolację.

DZIEŃ III:
Po śniadaniu przejazd do Asyżu. Zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka i św. Klary, spacer po uliczkach miasta. Msza św. Przejazd do Cascia- nawiedzenie miejsca związanego z życiem św. Rity. Modlitwa przy grobie. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ IV:
Po śniadaniu przejazd do Watykanu** na audiencje generalną (podczas pobytu Papieża w Rzymie***). Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra (Pieta Michała Anioła, baldachim wykonany przez Berniniego, grób i posąg św. Piotra, modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II), Kwirynał- św. Stanisław Kostka, Bazylika św. Jana na Lateranie, Święte Schody. Msza św. Późnym wieczorem przejazd na obiadokolacje i nocleg.

DZIEŃ V:
Po śniadaniu przejazd do Rzymu**. Zwiedzanie części barokowej: Plac Navona, Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi. Zwiedzanie części antycznej: Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Forum Trajana, Koloseum (z zewnątrz), Łuk Konstantyna, Zamek św. Anioła. Plac Wenecki, Pomnik Ojczyzny. Msza św. Wieczorem powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ VI:
Po wczesnym śniadaniu przejazd na Monte Cassino- cmentarz żołnierzy polskich z grobem gen. Andersa oraz opactwo benedyktynów. Msza św. Następnie przyjazd do antycznego miasta – Pompeje – zasypanego przez popiół podczas erupcji Wezuwiusza w 1979 r. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ VII:
Po śniadaniu przeprawa promem na wyspę Capri. Wjazd kolejką szynową na ok. 400 m n.p.m. do centrum. Spacer uliczkami Capri. Ogrody Augusta, panorama i widok na słynne Faragliony (trzy wyłaniające się z morza skały). Msza św. Możliwość plażowania lub rejs łodziami do ciekawych miejsc wokół wyspy (fakultet). Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ VIII:
Po śniadaniu przejazd do San Giovanni Rotondo – miejsca związanego z życiem i śmiercią Św. Ojca Pio (kościół p.w. Ojca Pio, grób, Sanktuarium, cela, krucyfiks, konfesjonał, Droga krzyżowa). Msza św. Po południu przejazd do Monte Sant'Angelo miejsca objawień Michała Archanioła i nawiedzenie jedynej na świecie świątyni nie poświęconej przez człowieka. Przejazd na obiadokolacje i nocleg.

DZIEŃ IX:
Po śniadaniu przejazd do Lanciano – nawiedzenie Kościoła Cudu Eucharystycznego. Następnie przejazd do Manopello. Nawiedzenie Sanktuarium, w którym przechowywana jest chusta z obliczem Jezusa Zmartwychwstałego. Msza św. Wieczorem przejazd na obiadokolacje i nocleg.

DZIEŃ X:
Po śniadaniu przejazd do Loreto. Zwiedzanie starego miasta z Bazyliką Loretańską z Domkiem Św. Rodziny z Nazaretu. Cmentarz żołnierzy II Korpusu gen. Andersa. Msza św. Przejazd do San Marino. Zwiedzanie starego miasta. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ XI:
Śniadanie, w godzinach porannych przyjazd do Wenecji na parking. Rejs barką turystyczną na Plac św. Marka. Spacer po dzielnicy San Marco: Bazylika św. Marka, Pałac Dożów i Wieża Dzwonnicza, Most Rialto. Msza św. Następnie czas wolny, posiłek- obiadokolacja we własnym zakresie. Przejazd na nocleg.

DZIEŃ XII:
Śniadanie, przejazd do Polski, Msza św po trasie. Zakończenie pielgrzymki.

*PROGRAM WYJAZDU JEST RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE!

** Podczas zwiedzania Rzymu grupa porusza się komunikacją miejską;

*** Spotkanie z Papieżem uzależnione jest od obecności Ojca Świętego w tym dniu w Watykanie;

Cena: 2690 PLN / os.

Cena zawiera:
✔ przejazd autokarem
✔ zakwaterowanie według programu (pokoje 2-, 3-osobowe)
✔ wyżywienie według programu (śniadania kontynentalne, obiadokolacje)
✔ opiekę pilota
✔ opiekę księdza
✔ ubezpieczenie KL, NNW
✔ podatek VAT, TFG

Cena nie zawiera:
✖ biletów wstępu, komunikacji miejskiej, lokalnych przewodników, opłaty klimatycznej i innych opłat związanych z realizacją programu – 190 EUR/os. (płatne obligatoryjnie na miejscu)
✖ napojów do obiadokolacji
✖ dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji
✖ dopłaty do pokoju jednoosobowego
✖ wydatków osobistych
✖ dopłaty do pokojujednoosobowego 150 euro