ZIEMIA ŚWIĘTA

Podróż do źródeł chrześcijaństwa..
Środek transportu: samolot/autokar
Liczba dni: 8 Liczba noclegów: 7
CENA: od 3 599 PLN + 95 USD / osoba

Termin: 20-27 LUTY  2020

PROGRAM:
Tel Aviv - Betlejem - Cezarea Nadmorska - Nazaret - Kana Galilejska - Jezioro Genezaret - Jerycho - Jordan- Morze Martwe - Betania - Jerozolima.

I dzień
Zbiórka na lotnisku, odprawa bagażowo-biletowa. Wylot do Izraela- Tel Aviv. Przejazd z lotniska do Betlejem- wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego oraz Grocie Mlecznej. Po południu przejazd na Pole Pasterzy. Zakwaterowanie w hotelu- obiadokolacja, nocleg.

II dzień [Cezarea Nadmorska- Góra Karmel- Nazaret- Kana Galilejska]
Drugi dzień rozpoczniemy od wczesnego śniadania oraz wykwaterowania z hotelu. Przejazd w kierunku Hajfy- zwiedzanie Cezarei Nadmorskiej (park archeologiczny)- miejsca związanego z Herodem. Nawiedzenie klasztoru Stella Maris na Karmelu (wspomnienie proroka Eliasza), panorama współczesnej Hajfy- Ogrody Bahajskie. Przejazd do Kany Galilejskiej- miejsce pierwszego cudu (odnowienie sakramentu małżeństwa). Na zakończenie dnia wizyta w Nazarecie- Bazylika Zwiastowania Pańskiego oraz kościół św. Józefa. Przejazd do hotelu- zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

III dzień [Jezioro Genezaret- Tabha- Kafarnaum- Góra Błogosławieństw- Góra Tabor- Betlejem]
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Rejs po Jeziorze Galilejskim, przejazd na Górę Błogosławieństw- wspomnienie kazania na górze. Wizyta w Tabha- Sanktuarium Prymatu św. Piotra oraz Rozmnożenia Ryb i Chleba. Następnie wizyta w Kafarnaum- mieście Chrystusowym. Po południu przejazd na Górę Tabor gdzie znajduje się Bazylika Przemienienia Pańskiego. Przejazd do hotelu- zakwaterowanie i obiadokolacja.

IV dzień [Betania- Jerycho- Jordan- Morze Martwe]
Po śniadaniu wyruszymy do biblijnej Betanii, gdzie mieszkała Marta, Maria i Łazarz. Następnie przejedziemy do Jerycha miasta wspomnianego ponad siedemdziesiąt razy w Piśmie Świętym (panorama na Górę Kuszenia). W drugiej części dnia odnowimy przyrzeczenia sakramentu Chrztu św. nad rzeką Jordan. Na zakończenie pobytu w Dolinie Jordanu udamy się na plaże przy Morzu Martwym (możliwiść kąpieli oraz okładów błotnych). Powrót do hotelu- obiadokolacja i nocleg

V dzień [Jerozolima – Góra Syjon]
Ten dzień poświęcimy w całości na zwiedzanie Jerozolimy – miejsca działalności i śmierci Jezusa Chrystusa. Po śniadaniu zobaczymy między innymi Kościół Pater Noster, Dominus Flevit - miejsce, w którym wg tradycji Chrystus zapłakał przed wydaniem Go na mękę, Ogród Oliwny (Getsemani) a także Górę Syjon, gdzie znajduje się grób Króla Dawida i Wieczernik. Przejdziemy również starym miastem pod ścianę płaczu. Powrót do hotelu- obiadokolacja i nocleg.

VI dzień [Jerozolima- Ain Karem]
Po śniadaniu udamy się do Ain Karem (miejsca narodzin św. Jana Chrzciciela oraz nawiedzenia św. Elżbiety) następnie przejazd do Yad Vashem- Instytut Męczenników i Bohaterów Holocaustu. Panoramiczny objazd po nowej Jerozolimie- Kneset (parlament), menora. Powrót do hotelu- obiadokolacja i nocleg.

VII dzień [Jerozolima]
Po śniadaniu wyruszymy do Jerozolimy. Przejdziemy starym miastem współczesną Via Dolorosa (nabożeństwo Drogi Krzyżowej), którą zakończymy w Bazylice Grobu Bożego i Zmartwychwstania Pańskiego. Po południu czas wolny na starym mieście- Muristan, wizyta w kościele św. Anny. Powrót do hotelu- obiadokolacja i nocleg.

VIII dzień [Tel Aviv- Warszawa]
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko w Tel Avivie. Odprawa biletowo- bagażowa, wylot do kraju. Przylot do Polski. zakończenie pielgrzymki.

*Każdego dnia w programie przewidziana jest Msza Święta.

*Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

★★★PROMOCJA★★★
OSOBY, KÓTRE ODWIEDZA WYSTAWĘ
"ŚLADAMI JEZUSA"
ZNIŻKA -100 PLN OD CENY PODSTAWOWEJ

Więcej na tej stronie!