Meksyk + Jukatan

Liczba dni: 11 Liczba noclegów: 10
Środek transportu: samolot/autokar

PROGRAM:
Warszawa – Mexico City – Puebla – Oaxaca – Monte Alban – Tehuantepec
– Chiapas – San Cristobal – Palenque Merida – Izmal – Cancun – Warszawa

I dzień [Warszawa – Mexico City]
Zbiórka na lotnisku, odprawa paszportowo-bagażowo-biletowa. Wylot do Mexico City z przesiadką we Frankfurcie. Po wylądowaniu w Mexico City transfer do hotelu, na obiadokolację i nocleg.

II dzień [Mexico City]
Śniadanie. Spacer po głównym placu Miasta Meksyk, tzw. Zocalo: Katedra, Templo Mayor, Pałac Prezydencki ze sławnymi muralami Diego Riviery. Wizyta w religijnym sercu kraju, w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe: Stara i Nowa Bazylika, Wzgórze Objawień, Templo del Pocito. Czas wolny na osobistą refleksję i zakupy pamiątek religijnych. Przejazd do strefy archeologicznej w Teotihuacan, niegdyś wielkiej cywilizacji sięgającej swymi wpływami aż po dzisiejszą Gwatemalę. Spacer po świetnie zachowanym mieście: Pałac Ptaka-Motyla, Piramida Księżyca, Aleja Zmarłych i wejście na jedną z największych piramid świata, Piramidę Słońca. Obiad i powrót do hotelu. Nocleg w Mieście Meksyk.

FAKULTATYWNIE:
Mexico Show
Wieczorny pokaz muzyczno taneczny przedstawiający historię I kulturę Meksyku. Koszt: 40 USD/ os.

III dzień [Puebla - Oxaca]
Śniadanie. Spacer po uroczym kolonialnym mieście Puebla: Katedra, Zocalo, Rynek Parian z tradycyjnym wyrobami mieszkańców miasta, czyli ceramiką talavera i słodyczami, a na koniec wizyta w niezwykle pięknej Kaplicy Różańcowej. Przejazd obrośniętą kaktusami drogą do Oaxaca i zwiedzanie miasta: Kościół Św. Dominika, główny plac miasta z kościołem katedralnym, a na koniec wizyta na miejscowym targu i w sklepie z wyrobami z czekolady. Kolacja i nocleg w Oaxaca.

IV dzień [Monte Alban - Thuantepec]
Śniadanie. Zwiedzanie położonego na wzgórzu, niegdyś najważniejszego miasta antycznych Zapoteków Monte Alban. Przejazd do małej wioski Santa Maria del Tule, gdzie znajduje się największe, pochodzące z rodziny cypryśników, drzewo obydwu Ameryk. Zwiedzanie fabryki produkującej mezcal, miejscowy trunek z agawy z robakiem. Obiad. Nocleg w Tehuantepec.

V dzień [Chiapas - Sumidero - San Cristobal]
Śniadanie. Długa podróż w kierunku Chiapas, jednego a najpiękniejszych meksykańskich stanów. Przejazd szybkimi łodziami po majestatycznym Kanionie Sumidero, którego ściany dochodzą do 1000 metrów wysokości. Podziwianie niezwykłych cudów przyrody, jak np formacji skalnej zwanej “choinką”. Możliwość spotkania krokodyli, małp i ptaków. Zwiedzanie niesamowitego, synkretycznego kościółka w San Juan Chamula, w którym to, co chrześcijańskie w niezwykły sposób miesza się z tym, co pochodzi z religíi szamańskich. Wizyta w jednym z domów Majów w Zinacantan. Kolacja i nocleg w San Cristóbal de las Casas.

VI dzień [San Cristobal - Agua Azul - Palenque]
Śniadanie. Spacer po kosmopolitycznym mieście San Cristóbal, w którym kultury indiańskie mieszają się z kulturami z innych części świata tworząc jedną całość. Zjazd długimi, krętymi drogami, wśród tropikalnej roślinności do pięknych wodospadów Agua Azul i Misol-Ha. Możliwość kąpieli i odpoczynku. Kolacja i nocleg w Palenque.

VII dzień [Palenque - Merida]
Śniadanie. Zwiedzanie jednej z najbardziej tajemniczych stref archeologicznych Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Pałac, Wzgórze Świątynne, Łaźnie Królowej. Wjazd na Półwysep Jukatański i przejazd wzdłuż Zatoki Meksykańskiej do uroczego kolonialnego miasta Campeche, którego Starówka wpisana jest na listę UNESCO. Spacer po mieście. Kolacja i nocleg w Merida.

VIII dzień [Merida - Izmal - Cancun]
Śniadanie. Przejazd do niezwykle uroczego “żółtego miasta” Izamal, w którym znajduje się największy w Meksyku dziedziniec klasztorny, na którym w 1993 roku swoje spotkanie z Indianami miał nasz Papież Jan Paweł II. Zwiedzanie jednego z siedmiu współczesnych cudów świata, miasta wpisanego na listę UNESCO, miejsca, w którym można się naocznie przekonać o wielkości cywilizacji Majów – Chichen Itza: Piramida Kukulkana, największe w Mezoameryce Boisko do Gry w Pelote. Ołtarz Czaszek, Święta Cenota, Pałac Tysiąca Kolumn, Obserwatorium Astronomiczne. Przejazd do Cancun, do hotelu all inclusive położonego bezpośrednio przy plaży.

IX dzień [Cancun]
Całodniowy wypoczynek all inclusive w Cancun.

X/XI dzień [Cancun – Warszawa]
Ostatniego dnia po śniadaniu przejedziemy autokarem z hotelu na lotnisko. Stamtąd, po odprawie paszportowo-biletowo-bagażowej, wylecimy do Warszawy

*Każdego dnia przewidziana jest Msza Święta

*Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie

Cena uzależniona jest od terminu i szczegółowego programu pielgrzymki. W celu ustalenia ceny prosimy o kontakt z Biurem Podróży „Pielgrzymuj.pl”.

Cena obejmuje:
✔ przelot samolotem w dwie strony (przesiadka w jednym z europejskich portów lotniczych),
✔ przejazd komfortowym autokarem/busem na terenie Meksyku (klimatyzacja, WC, DVD),
✔ 9 noclegów w hotelach*** lub innych obiektach noclegowych o podobnym standardzie (pokoje 2-, 3-osobowe),
✔ 9 śniadań, 9 obiadokolacji,
✔ opieka licencjonowanego pilota,
✔ koszty biletów wstępu,
✔ przewodników lokalnych,
✔ ubezpieczenie NNW i KL,
✔ Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
✔ podatek VAT,
✔ upominek od Pielgrzymuj.pl.

Cena nie obejmuje:
✖ napiwków dla kierowcy i przewodnika (ok. 30 USD/osoba)
✖ posiłków i napojów na pokładzie samolotu, które nie są uwzględnione w cenie biletu lotniczego
✖ napojów do obiadokolacji,
✖ dodatkowego wyżywienia
✖ dodatkowego ubezpieczenia bagażu podróży,
✖ dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji,
✖ dodatkowego ubezpieczenia kosztów leczenie chorób przewlekłych,
✖ dopłaty do pokoju jednoosobowego,
✖ wydatków osobistych.