Gruzja

Kod programu: GEIS
Liczba dni: 6 Liczba noclegów: 5
Środek transportu: samolot + autokar/bus/samochód 4x4

PROGRAM:
Tbilisi – Bodbe – Signagi – Weliscyche – Gori – Upliscyche – Mccheta – Ananuri – Kazbegi

I dzień [Polska – Tbilisi]
Zbiórka i spotkanie z pilotem w wyznaczonym miejscu na lotnisku. Po odprawie paszportowo –biletowo–bagażowej, przejdziemy przez kontrolę bezpieczeństwa. Nocny przelot do stolicy Gruzji – Tbilisi. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

II dzień [Tbilisi]
Po odpoczynku i śniadaniu, zwiedzanie stolicy Gruzji rozpoczniemy od cerkwi Matechi. Następnie kolejką dojedziemy do twierdzy Narikala, skąd rozpościera się widok na całe miasto oraz na ogród botaniczny. Pieszo przejdziemy do Abanotubani – starożytnych łaźni siarkowych. Kolejnym punktem programu będzie nawiedzenie Bazyliki Anczyschati (najstarszej cerkwi w mieście). Po czasie wolnym udamy się do hotelu na nocleg.

III dzień [Tbilisi – Bodbe – Signagi - Weliscyche]
Po śniadaniu wyjedziemy na wschód do regonu Kacheti. Tam zwiedzimy Monastyr św. Jerzego w Bodbe. Następnie udamy się do miasta wiecznej miłości – Signagi, które oferuje spektakularne widoki na Pasmo Wielkiego Kaukazu i Równinę Alazani. Po południu skosztujemy specjałów lokalnej kuchni i piwniczek podczas obiadu w miejscowym gospodarstwie agroturystycznym. Powrót na nocleg do hotelu.

IV dzień [Tbilisi – (Gori – Upliscyche – Mccheta – Tbilisi)*]
Rano czeka nas śniadanie w hotelu. Dzień jest programowo przeznaczony na czas wolny spędzany indywidualnie w Tibilisi. Dla chętnych propozycja wycieczki fakultatywnej. Nocleg
w hotelu w Tibilisi.

FAKULTATYWNIE - dla chętnych
Wyjazd do Uplisciche – najstarszego skalnego miasta na terenie Gruzji i jednego z najważniejszych handlowych punktów na Jedwabnym Szlaku. Po drodze, w Gori zobaczymy dom J. Stalina. Następnie wyjedziemy do Mchcety, która jest absolutnym centrum religijnym w Gruzji. Nawiedzimy Monastyr Dżwari i Katedrę Sweticchoweli, gdzie według legendy pochowana jest szata Chrystusa.
Koszt: 30 euro

V dzień [Tbilisi – Ananuri – Kazbegi]
Po rannym śniadaniu w hotelu rozpoczniemy podróż po Gruzińskiej Drodze Wojennej. Po drodze zwiedzimy twierdzę Ananuri położoną nad pięknym jeziorem Żinwali. Po dotarciu do miasteczka Kazbegi przesiądziemy się do samochodów terenowych, aby kontynuować dalszą podróż. Samochodami dotrzemy do położonego na wysokości 2 170 m.n.p.m. prawosławnego klasztoru Świętej Trójcy (Cminda Sameba). Na kolację i nocleg powrócimy do hotelu w Tibilisi.

VI dzień [Tbilisi - Polska]
Po wykwaterowaniu się z hotelu wyjedziemy na lotnisko, skąd po odprawie biletowo-bagażowo-paszportowej wylecimy do Polski.

*Każdego dnia przewidziana jest Msza Święta

*Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie

Cena uzależniona jest od terminu i szczegółowego programu pielgrzymki. W celu ustalenia ceny prosimy o kontakt z Biurem Podróży „Pielrzymuj.pl”.

Cena obejmuje:
✔ przelot samolotem w dwie strony (możliwa przesiadka),
✔ przejazd komfortowym busem/autokarem na terenie Gruzji,
✔ 5 noclegów w hotelu*** lub innych obiektach noclegowych o podobnym standardzie (pokoje 2-, 3-osobowe),
✔ 4 śniadania, 1 obiad, 1 kolacja,
✔ opieka licencjonowanego pilota,
✔ ubezpieczenie NNW i KL,
✔ Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
✔ podatek VAT,
✔ upominek od Pielgrzymuj.pl.

Cena nie obejmuje:
✖ kosztów biletów wstępu,
✖ przewodników lokalnych,
✖ posiłków i napojów na pokładzie samolotu,
✖ napojów do obiadokolacji,
✖ dodatkowego wyżywienia,
✖ dodatkowego ubezpieczenia bagażu podróży,
✖ dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji,
✖ dodatkowego ubezpieczenia kosztów leczenie chorób przewlekłych,
✖ dopłaty do pokoju jednoosobowego,
✖ opłaty klimatycznej,
✖ wydatków osobistych.