lessphp fatal error: load error: failed to find /home/users/pielgrzymuj/public_html/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/users/pielgrzymuj/public_html/wp-content/themes/theme53260/style.less Grecja

Grecja

Liczba dni: 11 Liczba noclegów: 10
Środek transportu: autokar

PROGRAM:
Saloniki - Kawala – Fillippi – Chalkidiki – Uranupoli – góra Athos – Saloniki – Weria – Meteory – Delfy – Arachowa – Ateny – Korynt – Epidauros – Nafplio

I dzień [Polska – Słowacja – Węgry – Serbia]
Zbiórka w wyznaczonym wcześniej miejscu. Spotkanie z pilotem i wyjazd autokaru. Dłuższy postój autokaru w pobliżu restauracji na terenie Słowacji. Możliwość wykupienia posiłku – 5-8 €. Obiadokolacja i zakwaterowanie w Serbii.

II dzień [Serbia – Bułgaria – Saloniki]
Po śniadaniu udamy się w dalszą podróż autokarem na południe Europy. Przejedziemy do Salonik, miasta narodzin św. Cyryla i Metodego – patronów Europy. Przespacerujemy się po mieście oraz zobaczymy między innymi, wpisaną na listę UNESCO, bazylikę św. Demetriusza, która uznawana jest za jeden z najcenniejszych zabytków architektury wczesnochrześcijańskiej. Po przyjeździe zakwaterujemy się i zjemy obiadokolację.

III dzień [Kawala – Fillippi – Chalkidiki]
Po śniadaniu naszym celem będzie portowe miasto, Kawala, skąd rozpoczęła się misja św. Pawła w Grecji. Rozpoczniemy zwiedzanie Kawali – dawnego Neapolis (nowego miasta), które zostało założone w VI w. p.n.e. Odwiedzimy między innymi port i starówkę, która składa się z wąskich uliczek. Następnie przejedziemy do miejsca, w którym została ochrzczona przez św. Pawła pierwsza Europejka (św. Lidia) – Fillippi. Obejrzymy tu pozostałości po bazylikach wczesnochrześcijańskich, a także prawosławny kościół św. Lidii oraz miejsce, gdzie więzili Apostoła Narodów. Tego dnia odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Wieczorem obiadokolacja i zakwaterowanie w hotelu.

IV dzień [Chalkidiki – Uranupoli – góra Athos – Saloniki – Weria – Kalambaka]
Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Uranupoli, najdalej położonego świeckiego miasta na półwyspie Athos. Stąd wyruszymy w rejs statkiem wokół góry Athos, na której znajduje się republika monastyczna, do której wstęp jest ze specjalnym zezwoleniem. Po rejsie Wieczorem udamy się na obiadokolację i nocleg do Kalambaki.

V dzień [Meteory – Delfy - Arachowa]
Rano zjemy śniadanie, po którym wyjedziemy do Meteorów, gdzie znajdują się wpisane na listę UNESCO, wiszące klasztory. Po drodze zatrzymamy się w pracowni pisania ikon. Następnie zwiedzimy Delfy – starożytne miastp, gdzie funkcjonowała znana Wyrocznia Delficka oraz Świątynia Apollina. Obiadokolacja i zakwaterowanie w Arachowej.

VI dzień [Ateny]
Po śniadaniu przejedziemy do stolicy Grecji – Aten. Tego dnia zobaczymy m. in. Akropol, wzgórza Areopagu (miejsce dawnych obrad najwyższej rady, gdzie przemawiał do Greków św. Paweł), Grób Nieznanego Żołnierza (z niezwykłą zmianą wojskowej warty przed nim), pasaż Ermou oraz plac Monastyraki. Udamy się także do katedry katolickiej pw. Św. Dionizego Aeropagity, która zostałCena nie obejmuje:a prawie w całości wybudowana z pieniędzy obcokrajowców. W świątyni znajduje się kielich ofiarowany przez Jana Pawła II. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. Dla chętnych możliwość wzięcia udziału w „wieczorze greckim”.

VII - VIII dzień [Lutraki]
Przez najbliższe dwa dni, po śniadaniach, będzie możliwość indywidualnego wypoczynku na pobliskich plażach. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

FAKULTATYWNIE - Dla chętnych wyjazd na całodzienny rejs. https://www.youtube.com/watch?v=OYkIeKFqiks
Wczesne śniadanie. Wypłynięcie na całodniowy rejs po zatoce Argosarońskiej Morza Egejskiego. Pierwszą wyspą którą odwiedzimy jest Ydra, zakazany jest na niej ruch samochodów, motocykli, a nawet rowerów. Jedyny środek lokomocji to osiołek. W latach 60-ych minionego stulecia była mekką dla artystów. Słynie ze swojej architektury willowej. Spacerując po mieście wśród okazałych domów, kościołów błękitne morze, które zapiera dech w piersi każdego odwiedzającego. Na wyspie będziemy około 2 godzin. Następnie płyniemy na wyspę Poros, słynącą z pięknych plantacji cytryn, z której możemy zobaczyć półwysep Peloponez. Chętni mogą wejść na wierzę widokową z której będą podziwiać widok, a spacer po wąskich uliczkach miasteczka pozwoli przenieść się na chwilę do innego świata. Trzecia z wysp Egina - ma najbogatszą historię i najwięcej do pokazania. Wydaje się niemożliwe, że w starożytności była ona potęgą zdolną do rywalizacji z Atenami. Eginejczycy handlowali z całym śródziemnomorskim światem, jako pierwsi wprowadzili system monetarny, szczycili się wieloma sportowcami. Dziś wyspa żyje głownie z turystyki oraz plantacji pistacji, jest masowo odwiedzana w weekendy przez Ateńczyków. W malowniczej stolicy można udać się na ciekawy spacer, aby podziwiać XIX wieczne budynki. Po wypłynięciu z Eginy uczestniczymy w dalszym poznawaniu zwyczajów greckich poprzez naukę tańców greckich z różnych regionów Hellady takich jak Syrtaki znanych jako taniec Zorba. Po dopłynięciu do portu, transfer do hotelu Loutrakach i obiadokolacja.

IX dzień [Korynt – Epidauros - Nafplio]
Po śniadaniu wyruszymy do Koryntu, miejsca które św. Paweł dwukrotnie odwiedzał i mieszkał w nim podczas swoich podróży misyjnych. W trakcie jego zwiedzania, przeczytamy, znany chyba wszystkim, Hymn o miłości z 1 Listu św. Pawła do Koryntian. Następnie udamy się do Epidaurosu, aby zwiedzić najlepiej zachowany teatr grecki, wpisany na listę UNESCO. Zanim powrócimy do hotelu na obiadokolację i nocleg, zatrzymamy się jeszcze w dawnej greckiej stolicy – Nafplio, gdzie znajduje się twierdza Palamidi. Dla chętnych rejs po kanale korynckim.

X dzień [Grecja – Macedonia - Serbia]
Po śniadaniu wyruszymy w drogę powrotną do Polski. W godzinach wieczornych obiadokolacja i zakwaterowanie w hotelu na terenie Serbii.

XI dzień [Serbia – Węgry – Słowacja – Czechy - Polska ]
Śniadanie. Dalsza podróż autokarem do Polski przez Węgry, Słowację i Czechy. Przyjazd na wyznaczone miejsce zbiórki, na terenie Polski w godzinach nocnych.

*Każdego dnia przewidziana jest Msza Święta

*Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie

Cena obejmuje:
✔ przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, WC, DVD),
✔ 10 noclegów w hotelach*** lub innych obiektach noclegowych o podobnym standardzie (pokoje 2-, 3-osobowe),
✔ 10 śniadań, 10 obiadokolacji,
✔ opieka licencjonowanego pilota,
✔ ubezpieczenie NNW i KL,
✔ Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
✔ podatek VAT,
✔ upominek od Pielgrzymuj.pl.

Cena nie obejmuje:
✖ kosztów biletów wstępu,
✖ przewodników lokalnych,
✖ napojów do obiadokolacji,
✖ dodatkowego wyżywienia,
✖ dodatkowego ubezpieczenia bagażu podróży,
✖ dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji,
✖ dodatkowego ubezpieczenia kosztów leczenie chorób przewlekłych,
✖ dopłaty do pokoju jednoosobowego,
✖ opłaty klimatycznej,
✖ wydatków osobistych.