lessphp fatal error: load error: failed to find /home/users/pielgrzymuj/public_html/wp-content/themes/theme53260/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /home/users/pielgrzymuj/public_html/wp-content/themes/theme53260/style.less FATIMA & SANTIAGO DE COMPOSTELA

FATIMA & SANTIAGO DE COMPOSTELA

Liczba dni: 8 Liczba noclegów: 7
Środek transportu: samolot + autokar

PROGRAM:
Warszawa – Lizbona – Fatima – Ajustrel – Valinhos – Batalha – Nazare – Alcobaca – Tomar – Braga – Santiago de Compostela

I dzień [Warszawa – Lizbona – Fatima]
Spotkanie z pilotem w wyznaczonym miejscu na terenie lotniska. Odprawa biletowo- bagażowa. Przelot do Lizbony. Transfer do hotelu położonego w Fatimie, zakwaterowanie i obiadokolacja.

II dzień [Fatima – Valinhos – Ajustrel]
Po śniadaniu udamy się do Kaplicy Objawień w sanktuarium w Fatimie. Następnie zwiedzimy bazylikę i pojedziemy do Valinhos – wioski, gdzie urodziły się dzieci, którym objawiła się Matka Boża. Stamtąd wyruszymy do Ajustrel, aby w miejscu objawień Anioła Pokoju wspólnie się modlić. Po powrocie do hotelu zjemy obiadokolację.

III dzień [Bathala – Nazare – Alcobaca]
Po śniadaniu pojedziemy zobaczyć pobliskie miejscowości. Naszą wyprawę rozpoczniemy od zwiedzenia niezwykłego klasztoru w Bathali, a następnie udamy się do najstarszego sanktuarium maryjnego w Nazaré. Po południu spędzimy czas na odpoczynku, na plaży wzdłuż Atlantyku. W drodze powrotnej do Fatimy, zatrzymamy się w klasztorze cystersów w Alcobaça, z którym związana jest historia nieszczęśliwej miłości. Po dojechaniu do hotelu będzie na nas czekała obiadokolacja.

IV dzień [Tomar – Fatima]
Po śniadaniu wyjedziemy do Tomaru – miasta, w którym urzędowali Templariusze. Ich główną siedzibą był niezwykły zamek, w którym możemy odnaleźć różne style architektoniczne, w tym imponujący i rzadko spotykany styl manueliński. Po zwiedzeniu miasta powrócimy do Fatimy, aby wziąć udział w wieczornej procesji różańcowej ze świecami. Po uroczystościach zjemy obiadokolację w hotelu.

V dzień [Braga – Santiago de Compostela]
Po śniadaniu wyjedziemy do Bragi, która jest ważnym ośrodkiem religijnym w Portugalii. Zobaczymy między innymi katedrę, która pełniła również funkcję fortecy oraz sanktuarium Bom Jesus, do którego prowadzą charakterystyczne schody. Po zwiedzeniu Bragi udamy się w dalszą podróż, do miasta jakubowego – Santiago de Compestela, gdzie będzie nocleg i obiadokolacja.

VI dzień [Santiago de Compostela – Lizbona]
Nim udamy się do katedry św. Jakuba, zjemy w hotelu śniadanie i spakujemy się na dalszą drogę. Będąc w sanktuarium pomodlimy się przy grobie Apostoła, a następnie udamy się na zwiedzanie miasta, po którym wyjedziemy do Lizbony, gdzie będzie w hotelu czekała na nas obiadokolacja.

VII dzień [Lizbona]
Tego dnia po śniadaniu, będziemy zwiedzać stolicę Portugalii – Lizbonę. Między innymi przejdziemy się uliczkami słynnej dzielnicy – Alfamy, odwiedzimy katedrę, w której był ochrzczony św. Antoni Padewski, oraz udamy się do klasztoru Hieronimitów, który jest jednym z symboli Lizbony. Po całym dniu będzie również czas na indywidualne zwiedzanie miasta, odpoczynek i wspólną obiadokolację.

VIII dzień [Lizbona – Warszawa]
Ostatniego dnia naszej pielgrzymki, po śniadaniu przejedziemy na lotnisko w Lizbonie, skąd przelecimy do Warszawy.

*Każdego dnia w programie przewidziana jest Msza Święta.

*Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

Cena uzależniona jest od terminu i szczegółowego programu pielgrzymki. W celu ustalenia ceny prosimy o kontakt z Biurem Podróży „Pielgrzymuj.pl”

Cena obejmuje:
✔ przelot samolotem w dwie strony (możliwa przesiadka),
✔ przejazd komfortowym autokarem na terenie Portugalii i Hiszpanii (klimatyzacja, WC, DVD),
✔ 7 noclegów w hotelach*** lub innych obiektach noclegowych o podobnym standardzie (pokoje 2-, 3-osobowe),
✔ 7 śniadań, 7 obiadokolacji,
✔ opieka licencjonowanego pilota,
✔ ubezpieczenie NNW i KL,
✔ Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
✔ podatek VAT,
✔ upominek od Pielgrzymuj.pl.

Cena nie obejmuje:
✖ kosztów biletów wstępu,
✖ przewodników lokalnych,
✖ posiłków i napojów na pokładzie samolotu,
✖ napojów do obiadokolacji,
✖ dodatkowego wyżywienia,
✖ dodatkowego ubezpieczenia bagażu podróży,
✖ dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji,
✖ dodatkowego ubezpieczenia kosztów leczenie chorób przewlekłych,
✖ dopłaty do pokoju jednoosobowego,
✖ opłaty klimatycznej,
✖ wydatków osobistych.