Dominikana

Liczba dni: 10 Liczba noclegów: 9
Środek transportu:
samolot/autokar/komunikacja miejska

PROGRAM:
Santo Domingo – Puerto Plata – Sosua – Samana – Santa Barbara – Bayahibe – Saona – Altos de Chavon – Punta Cana

I dzień
[Warszawa – Santo Domingo]
Spotkanie z pilotem na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie. Odprawa paszportowo-biletowo-bagażowa i wylot do Santo Domingo z międzylądowaniem na jednym z europejskich lotnisk. Z lotniska przejedziemy do hotelu na obiadokolację i nocleg.

II dzień
[Santo Domingo]
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Santo Domingo de Guzman, stolicy Republiki Dominikany, a tym samym pierwszego miasta w obu Amerykach. W programie: jaskinie Tres Ojos - prześliczne trzy podziemne jeziora ze słodką wodą (w cenie również podziemny rejs tratwą do czwartego jeziora), Faro a Colon (Mauzoleum Krzysztofa Kolumba) - potężna budowla zbudowana w kształcie krzyża, gdzie w centralnej części znajduje się grób słynnego odkrywcy; Zona Colonial (Stare Miasto) Panteon Narodowy, Casa Real, Katedra Santa Maria La Menor. Dodatkowo wizyta w Muzeum Larimaru – szlachetnego kamienia koloru błękitnego, który występuje tylko na terenie Dominikany. W trakcie spaceru po starówce obiad na Cale del Conde, głównym deptaku starówki. Po zwiedzaniu stolicy przejazd do miasta Santiago de Los Caballeros. Zakwaterowanie, kolacja oraz nocleg.

III dzień
[Puerto Plata - Sosua]
Śniadanie, po którym udamy się na zwiedzanie największej i zarazem najstarszej w kraju fabryki cygar La Aurora oraz Pomnika Bohaterów Odzyskania Niepodległości. Następnie pojedziemy do Puerto Plata, gdziejedyną w kraju kolejką linową wjedziemy na szczyt Izabela de Torres z pomnikiem Jezusa Chrystusa. Ze wzgórza rozpościera się piękna panorama miasta oraz znajduje się tropikalny ogród botaniczny. Po zjechaniu do miasta,będzie czekała na naskolejna fabryka. Tym razem jednego z najbardziej znanego rumu na świecie - Brugal. Obiad na nadmorskim bulwarze (malecon) wśród lokalnej społeczności będzie idealną okazją, aby podpatrzeć jak toczy się życie w jednym z większych miast w kraju. Na koniec, spacer po Zona Historica (stara część miasta) iwizyta w najstarszym obiekcie w mieście, czyli Twierdzy Świętego Filipa z XVI wieku. Przejazd do położonej nieopodal nad oceanicznej miejscowości Sosua lub Cabarete na nocleg. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

IV dzień
[Samana]
Śniadanie. Wyjazd na półwysep Samana. Przez wielu uważany za najładniejszy region Dominikany. Po drodze postój na jednej z najładniejszych plaż północnego wybrzeża – Playa Grande oraz Playa Bonita. Po dotarciu na rancho w okolicach wodospadu El Limon wsiadamy na konie (jest to rodzaj koni "turystycznych", gdzie każda osoba ma przewodnika, stąd bezproblemowo korzystają z tej atrakcji również osoby, które nigdy nie jeździły na koniach i dzieci)i wraz przewodnikami wyruszamy w trasę po górach przejeżdżając przez rzekę podziwiając niesamowitą dziką przyrodę. Po około 45. minutach docieramy do miejsca, skąd już 10 min marszu dzieli nas od wodospadu El Limon - jednego z najpiękniejszych miejsc w tym kraju! (trasa którą pokonujemy konnojest zdecydowanie najpiękniejsza ze wszystkich siedmiu dróg biegnących pod wodospad) Na miejscu możliwość kąpieli u podnóża wodospadu.Po odpoczynku wyruszamy w drogę powrotną. Na Rancho czeka na nas tradycyjny dominikański obiad. Następnie wracamy do miasteczka Las Terrenas. Zakwaterowanie, kolacja oraz nocleg.

V dzień
[Santa Barbara de Samana - Bayahibe]
Śniadanie. Wyjazd do miasta Santa Barbara de Samana, z którego wypłyniemy do parku narodowego Los Haitises, będziemy podziwiać lokalna florę i faunę lasów namorzynowych oraz odwiedzimy jaskinie Indian Taino - San Gabriel. Następnie przepłyniemy przez zatokę na wyspę Cayo Levantado, zwaną wyspą Bacardi. Swoją nieoficjalną nazwę zawdzięcza słynnemu rumowi, gdyż to właśnie w tym miejscu została nakręcona jedna z jego reklam. Tam będzie czas na plażowanie, obiad oraz podziwianie zatoki Samana. Po powrocie do portu udamy się w drogę do miejscowości Bayahibe. Zakwaterowanie, kolacja oraz nocleg.

VI dzień
[Saona]
Śniadanie. Rejs na wyspę Saona. Z malowniczej miejscowości Bayahibe, wyruszymy szybkimi łodziami motorowymina rejs po Morzu Karaibskim. Pierwszym naszym postojem będzie Piscina Natural, czyli naturalny basen nazywany największą „wanną Karaibów” z przepiękną turkusową wodą i białym piaskiem. Postój na kąpiel, do tego"cuba libre" lub "santo libre" z towarzyszącą lokalną muzyką, sprawia że to miejsce pamięta się jeszcze długo po powrocie z Dominikany. Kolejnym naszym przystankiem będzie plaża Abanico, która uważana jest za najpiękniejszą na wyspie Saona, a zarazem jedną z najpiękniejszych na świecie. Podczas pobytu na plaży serwowany będzie również pyszny lunch w formie bufetu przy specjalnie udekorowanych stołach dla naszych Gości, w wydzielonej strefie VIP. W godzinach popołudniowych wyruszymy w drogę powrotną katamaranem do Bayahibe. Podczas rejsu zabawa i tańce z grupą animatorów, którzy nauczą Państwa kroków bachaty i merengue, czyli dwóch dominikańskich stylów muzycznych. Pozostałe osoby mogą opalać się na siatkach, by czuć jeszcze bardziej morską przygodę na Morzu Karaibskim. Rejs trwa ok. 1 godz. 45 min. Po powrocie do portu kolacja oraz nocleg w Bayahibe.

VII dzień
[Altos de Chavon - Higuey]
Śniadanie, po którym wyjeżdżamy do Altos de Chavon – miasteczka zbudowanego z wapienia koralowego ma wzór toskańskiejarchitektury. Unikalna zabudowa zamfiteatrem, kościółkiem Św. Stanisława i wąskimi uliczkami, sprawia wrażenie jakbyśmy przenieśli się na Półwysep Apeniński. Następnie udamy się do miejscowości Higuey, gdzie znajduje się Bazylika La Nuestra Seniora La Altagracia, poświęcona oraz otworzona przez papieża Jana Pawła II. Po części sakralnej udamy się na relaks na jedną z ładniejszych plaż wybrzeża Punta Cana, Playa Macao. Po odpoczynku wyruszymy do jednego z okolicznych resortów all inclusive. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

VIII/IX dzień
[Punta Cana]
Kolejne dwa dni to czas na wypoczynek all inclusive w okolicznym resorcie. Czas wolny do wykorzystania dla każdego.

X /XI dzień
[Dominikana – Warszawa]
Po śniadaniu odbędzie się transfer na lotnisko w Santo Domingo. Po odprawie biletowo-bagażowej wylecimy do Warszawy (z międzylądowaniem w jednym z europejskich lotnisk), gdzie zakończy się nasza pielgrzymka.

*Każdego dnia w programie przewidziana jest Msza Święta.

*Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

Cena obejmuje:
✔ przelot samolotem w dwie strony (przesiadka w jednym z europejskich portów lotniczych),
✔ przejazd komfortowym autokarem/busem lub komunikacją miejską i łodziami na terenie Dominikany,
✔ 9 noclegów w hotelach*** lub innych obiektach noclegowych o podobnym standardzie (pokoje 2-, 3-osobowe),
✔ 9 śniadań i 9 kolacji, ( + all inclusive w Punta Cana + obiady wg programu),
✔ bilety wstępu do wszystkich miejsc wg programu,
✔ napiwki w hotelach i restauracjach,
✔ opieka licencjonowa nego pilota,
✔ koszty biletów wstępu,
✔ przewodników lokalnych,
✔ ubezpieczenie NNW i KL,
✔ Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
✔ podatek VAT,
✔ upominek od Pielgrzymuj.pl.

Cena nie obejmuje:
✖ napojów do posiłków oprócz opcji all inclusive,
✖ posiłków i napojów na pokładzie samolotu, które nie są uwzględnione w cenie biletu lotniczego,
✖ napiwków dla kierowcy i przewodnika,
✖ dodatkowego ubezpieczenia bagażu podróży,
✖ dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji,
✖ dodatkowego ubezpieczenia kosztów leczenie chorób przewlekłych,
✖ dopłaty do pokoju jednoosobowego,
✖ wydatków osobistych.