Oferta

KUBA

 

KUBA

zachwycająca kraina...

Hawana – Pinar del Rio – Cienaga de Zapata – Cienfuegos – Trinidad – Topas de Colantes – Santa Clara – Varadero

Liczba dni: 12  Liczba noclegów: 10  Środek transportu:

samolot/autokar/komunikacja miejska

kuba 0
PROGRAM:                                                                                                        


I dzień 
[Warszawa – Hawana]

Spotkanie z pilotem na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie. Odprawa paszportowo-biletowo-bagażowa i wylot do Hawany z międzylądowaniem na jednym z europejskich lotnisk. Z lotniska przejedziemy do hotelu na obiadokolację i nocleg.


II dzień
[Hawana]

Śniadanie. Wizyta w starej kolonialnej części Hawany. Zwiedzimy Stare Miasto, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1982r. Dzielnicę tworzą cztery place: Plac Katedralny z jednym z najstarszych kościołów na Kubie, Plac Broni otoczony pięknymi kolonialnymi budynkami, Park Centralny i Kapitol, zbudowany na wzór klasycznego rzymskiego Kapitolu. Wizyta w fabryce rumu Havana Club i w fabryce cygar Partagas, które są symbolem Kuby i jej największym towarem eksportowym. Przejazd do nowej części Hawany, zwiedzanie nowoczesnego Placu Rewolucji, przy którym znajdują się gmachy najważniejszych ministerstw rewolucyjnej Kuby, a także pomnik kubańskiego bohatera narodowego z czasów walk o niepodległość José Martí. Czas wolny na zrobienie zdjęć. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.


III dzień

[Hawana]

Śniadanie. Zwiedzanie dzielnicy Vedado: Uniwersytet, Cmentarz Colon, Hotel Nacional. Obiad. Wyjazd szlakiem Ernesto Hemingwaya: Finca Grande, dom-muzeum wielkiego pisarza, i Cojimar, wioska, gdzie cumował swoja lodź i gdzie, jak sam pisze, dostał natchnienia do napisania największego swojego dzieła "Stary Człowiek i Morze". Popołudniu czas wolny w Hawanie. Kolacja i nocleg.


IV dzień 

[Pinar del Rio]
Śniadanie. Wyjazd do prowincji Pinar del Rio na zachodzie wyspy. Zwiedzanie Fabryki Cygar i miejscowego trunku Guyabita w mieście Pinar del Rio. Przejazd do wpisanej przez UNESCO w Rejestr Światowego Dziedzictwa Kultury - Doliny Tytoniowej Viñales. Oglądanie "Muralu Prehistorii" oraz jaskini, w której w czasach hiszpańskiej kolonii ukrywali się zbiegli niewolnicy. Wizyta w pięknym Ogrodzie Orchidei w Soroa i krótki trekking do miejscowych wodospadów. Powrót do hotelu w Hawanie. Kolacja, nocleg.


V dzień
[Cienaga de Zapata - Cienfuegos - Trinidad]

Śniadanie. Przejazd do Parku Narodowego Cienaga de Zapata. Wizyta w fermie endemicznych krokodyli w Guama. Rejs łodziami po Jeziorze Skarbów na wyspę, na której znajduje się replika domostw pierwotnych mieszkańców wyspy Indian Tainów. Wyjazd w kierunku Cienfuegos, portowego miasta nazywanego “Perłą Południa, kolonialnej perły Kuby, założonej na początku XIX wieku przez emigrantów francuskich. Wizyta panoramiczna miasta: Park Martí i Teatr Thomasa Ferry. Przejazd do hotelu w Trinidad, zakwaterowanie kolacja i nocleg.


VI dzień
[Topes de Collantes]

Śniadanie. Przejazd radzieckimi samochodami ciężarowymi po Rezerwacie Topes de Collantes. Ponad 3-godzinny trekking po lesie deszczowym wśród tropikalnej roślinności. Możliwość kąpieli pod wodospadami. Obiad na lokalnym ranczo. Powrót do hotelu. 


VII dzień
[Trynidad]
Zwiedzanie niezwykle pięknego kolonialnego miasta Trinidad. Miasto założone w 1514r to najbardziej błyszcząca perła architektury kolonialnej. Właśnie ze względu na swoją niezwykłą architekturę, Trinidad został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1988r. Spacer po starówce otoczonej kolonialnymi rezydencjami, przy którym znajduje się neogotycki kościół Św. Trójcy pochodzący z 1808, Muzeum Romantyczne, które mieści się w Rezydencji Palacio Brunet, Tawerna La Canchanchara gdzie będziemy mogli skosztować miejscowego drinku, Warsztat Ceramiki. Wizyta w starej hacjendzie rodziny Manaca Iznaga produkującej niegdyś trzcinę cukrową z 15-metrową wieżą, z której obserwowano pracę czarnych niewolników. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.


VIII dzień
[Santa Clara - Varadero]
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Santa Clara - miasto Papieża Jana Pawła II i Che Guevary - „zwane miastem Che”, ze względu na znajdujący się tu pomnik i mauzoleum argentyńsko – kubańskiego rewolucjonisty. W 1959 roku stoczyła się tu bitwa decydująca o losach rewolucji kubańskiej. Wizyta w Mauzoleum Che Guevary, wielkiego bohatera Rewolucji i przyjaciela Fidela Castro i w Muzeum Tren Blindado, które jest pociągiem wykolejonym przez wojska rewolucyjne, które zatrzymały oddziały dyktatora Battisty. Przejazd w kierunku najsławniejszego kubańskiego kurortu Varadero do hotelu położonego bezpośrednio przy plaży. Zakwaterowanie. Wypoczynek z wyżywieniem all inclusive. Nocleg.
 

IX/X dzień
 
[Varadero]
Kolejne dwa dni to czas na wypoczynek all inclusive w okolicznym  resorcie. Czas wolny do wykorzystania dla każdego.


XI/XII dzień 
[Hawana – Warszawa]

Po śniadaniu odbędzie się transfer na lotnisko w Hawanie. Po odprawie biletowo-bagażowej wylecimy do Warszawy (z międzylądowaniem w jednym z europejskich lotnisk), gdzie zakończy się nasza pielgrzymka.

*Każdego dnia w programie przewidziana jest Msza Święta.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

*Cena obejmuje:

 • przelot samolotem w dwie strony (przesiadka w jednym z europejskich portów lotniczych),
 • przejazd komfortowym autokarem/busem lub komunikacją miejską na terenie Kuby,
 • 10 noclegów w hotelach*** lub innych obiektach noclegowych o podobnym standardzie (pokoje 2-, 3-osobowe),
 • 10 śniadań i 10 kolacji, ( + all inclusive w Varadero),
 • bilety wstępu do wszystkich miejsc wg programu,
 • napiwki w hotelach i restauracjach,
 • opieka licencjonowa nego pilota,
 • koszty biletów wstępu,
 • przewodników lokalnych,
 • ubezpieczenie NNW i KL,
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • podatek VAT,
 • upominek od Pielgrzymuj.pl.

 

Cena nie obejmuje:
 • napojów do posiłków oprócz opcji all inclusive,
 • wizy na Kubę (ok. 25 usd/osoba),
 • posiłków i napojów na pokładzie samolotu, które nie są uwzględnione w cenie biletu lotniczego,
 • napiwków dla kierowcy i przewodnika (ok.40  usd/osoba),
 • dodatkowego ubezpieczenia bagażu podróży,
 • dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji,
 • dodatkowego ubezpieczenia kosztów leczenie chorób przewlekłych,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego,
 • wydatków osobistych.

 

 

 
 
 
WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI:
 
Baner 2 Baner 4 Baner 1 Baner popr 3
facebook