Oferta

WŁOCHY

 WŁOCHY

śladami św. Stanisława Kostki ...

 
 Warszawa – Wiedeń – Lido di Jesolo – Wenecja – Asyż – Rzym
– Monte Cassino – Augsburg – Dillingen – Warszawa
 
 PROGRAM                                                                                    TERMIN:  2019 r.
 

 
I Dzień

[Warszawa – Wiedeń]

Zbiórka i spotkanie z pilotem wycieczki przy kościele pw. Św. Stanisława Kostki w Warszawie. O godzinie 19:00 rozpocznie się uroczysta msza święta, która będzie oficjalnym rozpoczęciem pielgrzymki. Następnie wyruszymy do Wiednia, który jest znaczącym miastem w życiu Św. Stanisława.


1_W.jpg

II Dzień
[Wiedeń – Lido di Jesolo]

W godzinach porannych grupa dotrze do Wiednia. To tu w wieku 14 lat został wysłany św. Stanisław na nauki do szkoły jezuickiej. W stolicy Austrii pielgrzymi wraz z przewodnikiem zobaczą zarówno historyczną Starówkę z katedrą św. Szczepana, jak i też udadzą się do miejsca, gdzie mieściła się szkoła jezuicka oraz mieszkanie przyszłego patrona KSM. Po zwiedzeniu Wiednia odbędzie się dalsza podróż do Włoch. Nocleg i obiadokolacja zaplanowane są w jednym z hoteli w okolicach Lido di Jesolo.


2_W.jpgIII Dzień
[Lido di Jesolo – Wenecja - Asyż]

Po wczesnym śniadaniu grupa przepłynie statkiem do Wenecji, która w zasadzie w całości jest położone na wodzie. Tam będzie możliwość zobaczyć między innymi najważniejsze atrakcje miasta – bazylikę św. Marka, pałac Dożów oraz Most Westchnień. Po powrocie do Lido di Jesolo, uczestnicy udadzą się w dalszą podróż autokarem. Pod wieczór pielgrzymi zostaną zakwaterowani na terenie Asyżu, gdzie będzie obiadokolacja.


3_W.jpg IV Dzień
[Asyż - Rzym]

Śniadanie. Zwiedzanie Asyżu rozpocznie się od wizyty w bazylice Santa Maria Degli Angeli, wewnątrz której znajduje się Porcjunkula, czyli malutki kościółek ofiarowany przez benedyktynów św. Franciszkowi. Następnie grupa uda się do tak zwanego Górnego Asyżu, gdzie można zobaczyć między innymi bazylikę św. Franciszka, kościół św. Klary oraz przejść się malowniczymi włoskimi uliczkami. Po południu przejazd do Rzymu, na obiadokolację i nocleg.

V Dzień
[Rzym]

Po śniadaniu uczestnicy udadzą się na plac św. Piotra, gdzie w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – patronów Rzymu, odbędzie się msza święta, pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka. Po zakończeniu uroczystości będzie możliwość zwiedzenia bazyliki św. Piotra, a także spaceru z przewodnikiem, w kierunku Piazza Navona i Pantheonu. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu


4_W.jpgVI Dzień

[Rzym]

Śniadanie. Dzień ten zostanie poświęcony na dalsze zwiedzenie Wiecznego Miasta. Zobaczymy między innymi dwie bazyliki – św. Jana na Lateranie oraz Santa Maria Maggiore. Przewodnik pokaże grupie również Forum Romanum, Koloseum, Kapitol i Fontannę di Trevi. Po południu członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży udadzą się do grobu swojego patrona, który znajduje się w kościele św. Andrzeja na Kwirynale, aby wspólnie się modlić o przyszłość młodzieży w Polsce. Po całym dniu powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.


VII Dzień

[Rzym – Monte Cassino - Rzym]

Dzień ten będzie poświęcony na lepsze zrozumienie słów „służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie”. Po śniadaniu grupa przejedzie na Monte Cassino, gdzie podczas II wojny światowej swoją krew przelali polscy żołnierze. Na polskim cmentarzu wojennym będzie możliwość wspólnej modlitwy za Ojczyznę i zmarłych, którzy oddali za Nią swoje życie. Następnie udamy się na szczyt, gdzie znajduje się opactwo benedyktyńskie, założone w tym miejscu przez św. Benedykta. Po powrocie do Rzymu przewidziany będzie czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.


5_W.jpg

VIII Dzień

[Rzym - Augsburg]

Po wczesnym śniadaniu i wykwaterowaniu przejedziemy do miasta, w którym przebywał św. Stanisław przed pielgrzymką do Rzymu – Augsburga. Patron młodych udał się do tej niemieckiej miejscowości w celu spotkania ze św. Piotrem Kanizjuszem. Nocleg w hotelu.

 

IX Dzień

[Augsburg – Dillingen Niemcy]

Po śniadaniu zwiedzimy katedrę augsburską oraz przejedziemy do Dillingen, gdzie św. Stanisław spotkał się ze św. Piotrem Kanizjuszem. Następnie udamy się w dalszą podróż w kierunku Polski. Obiadokolacja i nocleg w jednym z hoteli tranzytowych na terenie Niemiec.

 

X Dzień 
[Niemcy - Warszawa]

Śniadanie. Podróż powrotna do Polski. Możliwość wysiadania po drodze. W godzinach wieczornych przyjazd do Warszawy na wyznaczone wcześniej miejsce.


*Codziennie w programie przewidziana jest Msza Święta.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.                                                                     CENA: kontakt tel. / osoba     

 

 

 

Rezerwuj online

 

 
WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI:
 
Baner 2 Baner 4 Baner 1 Baner popr 3
facebook