Oferta

ZIEMIA ŚWIĘTA

 ZIEMIA ŚWIĘTA

tam gdzie wszystko się zaczęło…

 
Tel Aviv - Betlejem - Cezarea Nadmorska - Nazaret - Kana Galilejska - Jezioro Genezaret - Jerycho - Jordan- Morze Martwe - Betania - Jerozolima

 

 

                                                                                             TERMIN: 17–24.09.2019 r.

 

TERMINY FERII ZIMOWYCH:

13-20.01.2020 r.

23-30.01.2020 r.

31.01-07.02.2020 r.

10-17.02.2020 r.

 PROGRAM:

 

 

I dzień 

[Warszawa – Tel Awiw – Betlejem]

Zbiórka na lotnisku, odprawa bagażowo-biletowa. Wylot do Izraela- Tel Aviv. Przejazd z lotniska do Betlejem- wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego oraz Grocie Mlecznej. Po południu przejazd na Pole Pasterzy. Zakwaterowanie w hotelu- obiadokolacja, nocleg.

3

 
II dzień 

[Cezarea Nadmorska- Góra Karmel- Nazaret- Kana Galilejska]

Drugi dzień rozpoczniemy od wczesnego śniadania oraz wykwaterowania z hotelu. Przejazd w kierunku Hajfy- zwiedzanie Cezarei Nadmorskiej (park archeologiczny)- miejsca związanego z Herodem. Nawiedzenie klasztoru Stella Maris na Karmelu (wspomnienie proroka Eliasza), panorama współczesnej Hajfy- Ogrody Bahajskie. Przejazd do Kany Galilejskiej- miejsce pierwszego cudu (odnowienie sakramentu małżeństwa). Na zakończenie dnia wizyta w Nazarecie- Bazylika Zwiastowania Pańskiego oraz kościół św. Józefa. Przejazd do hotelu- zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.


1 III dzień 

[Jezioro Genezaret- Tabha- Kafarnaum- Góra Błogosławieństw- Góra Tabor- Betlejem]

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Rejs po Jeziorze Galilejskim, przejazd na Górę Błogosławieństw- wspomnienie kazania na górze. Wizyta w Tabha- Sanktuarium Prymatu św. Piotra oraz Rozmnożenia Ryb i Chleba. Następnie wizyta w Kafarnaum- mieście Chrystusowym. Po południu przejazd na Górę Tabor gdzie znajduje się Bazylika Przemienienia Pańskiego. Przejazd do hotelu- zakwaterowanie i obiadokolacja.

 IV dzień 

[Betania- Jerycho- Jordan- Morze Martwe]

Po śniadaniu wyruszymy do biblijnej Betanii, gdzie mieszkała Marta, Maria i Łazarz. Następnie przejedziemy do Jerycha miasta wspomnianego ponad siedemdziesiąt razy w Piśmie Świętym (panorama na Górę Kuszenia). W drugiej części dnia odnowimy przyrzeczenia sakramentu Chrztu św. nad rzeką Jordan. Na zakończenie pobytu w Dolinie Jordanu udamy się na plaże przy Morzu Martwym (możliwiść kąpieli oraz okładów błotnych). Powrót do hotelu- obiadokolacja i nocleg.

 

2
V dzień: 

[Jerozolima – Góra Syjon]

Ten dzień poświęcimy w całości na zwiedzanie Jerozolimy – miejsca działalności i śmierci Jezusa Chrystusa. Po śniadaniu zobaczymy między innymi Kościół Pater Noster, Dominus Flevit - miejsce, w którym wg tradycji Chrystus zapłakał przed wydaniem Go na mękę, Ogród Oliwny (Getsemani) a także Górę Syjon, gdzie znajduje się grób Króla Dawida i Wieczernik. Przejdziemy również starym miastem pod ścianę płaczu. Powrót do hotelu- obiadokolacja i nocleg.

VI dzień

[Jerozolima- Ain Karem]

Po śniadaniu udamy się do Ain Karem (miejsca narodzin św. Jana Chrzciciela oraz nawiedzenia św. Elżbiety) następnie przejazd do Yad Vashem- Instytut Męczenników i Bohaterów Holocaustu. Panoramiczny objazd po nowej Jerozolimie- Kneset (parlament), menora. Powrót do hotelu- obiadokolacja i nocleg.


VII dzień 

[Jerozolima]

Po śniadaniu wyruszymy do Jerozolimy. Przejdziemy starym miastem współczesną Via Dolorosa (nabożeństwo Drogi Krzyżowej), którą zakończymy w Bazylice Grobu Bożego i Zmartwychwstania Pańskiego. Po południu czas wolny na starym mieście- Muristan, wizyta w kościele św. Anny. Powrót do hotelu- obiadokolacja i nocleg.

4

VIII dzień 

[Tel Aviv- Warszawa]

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko w Tel Avivie. Odprawa biletowo- bagażowa, wylot do kraju. Przylot do Polski, zakończenie pielgrzmki.

 

*Każdego dnia w programie przewidziana jest Msza Święta.

      Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.                                     CENA: od       3 599 PLN + 95 USD / osoba          

 

 

 

Rezerwuj online

 

 
WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI:
 
Baner 2 Baner 4 Baner 1 Baner popr 3
facebook