Oferta

GRECJA

GRECJA

Teatr

Kawala – Fillippi – Chalkidiki – Uranupoli – góra Athos – Saloniki – Weria – Kalambaka - Meteory – Delfy – Arachowa – Ateny – Korynt – Epidauros - Nafplio
 
Kod programu: GR1A

 

 

Liczba dni: 11  Liczba noclegów: 10 

Środek transportu: autokar

I dzień [Polska – Słowacja – Węgry – Serbia]

Zbiórka w wyznaczonym wcześniej miejscu. Spotkanie z pilotem i wyjazd autokaru. Dłuższy postój autokaru w pobliżu restauracji na terenie Słowacji. Możliwość wykupienia posiłku – 5-8 €. Obiadokolacja i zakwaterowanie w Serbii.

II dzień [Serbia – Bułgaria – Kawala]

Po śniadaniu udamy się w dalszą podróż autokarem na południe Europy. Naszym celem będzie portowe miasto - Kawala, skąd rozpoczęła się misja św. Pawła w Grecji. Po przyjeździe zakwaterujemy się i zjemy obiadokolację.

III dzień [Kawala – Fillippi – Chalkidiki]

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Kawali – dawnego Neapolis (nowego miasta), które zostało założone w VI w. p.n.e. Odwiedzimy między innymi port i starówkę. Następnie przejedziemy do miejsca, w którym została ochrzczona przez św. Pawła pierwsza Europejka (św. Lidia) – Fillippi. Obejrzymy tu pozostałości po bazylikach wczesnochrześcijańskich, a także prawosławny kościół św. Lidii oraz miejsce, gdzie więzili Apostoła Narodów. Tego dnia odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Wieczorem obiadokolacja i zakwaterowanie w hotelu w Chalkidiki.

IV dzień [Chalkidiki – Uranupoli – góra Athos – Saloniki – Weria – Kalambaka]

Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Uranupoli, najdalej położonego świeckiego miasta na półwyspie Athos. Stąd wyruszymy w rejs statkiem wokół góry Athos, na której znajduje się republika monastyczna, do której wstęp jest ze specjalnym zezwoleniem. Po rejsie przejedziemy do Salonik, miasta narodzin św. Cyryla i Metodego – patronów Europy. Spacer po mieście. Zobaczymy między innymi wpisaną na listę UNESCO bazylikę św. Demetriusza, która uznawana jest za jeden z najcenniejszych zabytków architektury wczesnochrześcijańskiej. Następnie przejedziemy do Werii, dawnej Barei, miasta gdzie nauczał św. Paweł podczas swojej drugiej podróży misyjnej. Wieczorem udamy się na obiadokolację i nocleg do Kalambaki.

V dzień [Meteory – Delfy - Arachowa]

Rano zjemy śniadanie, po którym wyjedziemy do Meteorów, gdzie znajdują się wpisane na listę UNESCO wiszące klasztory. Po drodze zatrzymamy się w pracowni pisania ikon. Następnie zwiedzimy Delfy – starożytne miasto, gdzie funkcjonowała znana Wyrocznia Delficka oraz gdzie znajduje się Świątynia Apollina. Obiadokolacja i zakwaterowanie w Arachowej.

VI dzień [Ateny]

Po śniadaniu przejedziemy do stolicy Grecji – Aten. Tego dnia zobaczymy m.in. Akropol, wzgórza Areopagu (miejsce dawnych obrad najwyższej rady, gdzie przemawiał do Greków św. Paweł), Grób Nieznanego Żołnierza (z niezwykłą zmianą wojskowej warty), pasaż Ermou oraz plac Monastyraki. Udamy się także do katedry katolickiej pw. Św. Dionizego Aeropagity, która została prawie w całości wybudowana z pieniędzy obcokrajowców. W świątyni znajduje się kielich ofiarowany przez św. Jana Pawła II. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. Dla chętnych możliwość wzięcia udziału w „wieczorze greckim”.

VII - VIII dzień [Arachowa]

Przez najbliższe dwa dni, po śniadaniu będzie możliwość indywidualnego wypoczynku na pobliskich plażach. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

FAKULTATYWNIE - Dla chętnych wyjazd na całodzienny rejs. https://www.youtube.com/watch?v=OYkIeKFqiks 

Wczesne śniadanie. Wypłynięcie na całodniowy rejs po zatoce Argosarońskiej Morza Egejskiego. Podczas rejsu poznamy tradycję i kulturę grecką oraz odwiedzimy wyspy:

 • Ydra – całkowicie jest tam zakazany ruch samochodów, a nawet rowerów. W latach 60-ych minionego stulecia była mekką dla artystów.
 • Poros – słynie z plantacji cytryn i cudownego widoku na półwysep Peloponez.
 • Egina w starożytności była ona potęgą zdolną do rywalizacji z Atenami.
IX dzień [Korynt – Epidauros - Nafplio]

Po śniadaniu wyruszymy do Koryntu, miejsca które św. Paweł dwukrotnie odwiedzał
i mieszkał w nim podczas swoich podróży misyjnych. W trakcie jego zwiedzania, przeczytamy, znany chyba wszystkim Hymn o miłości z 1 Listu św. Pawła do Koryntian. Następnie udamy się do Epidaurosu, aby zwiedzić najlepiej zachowany teatr grecki wpisany na listę UNESCO. Zanim powrócimy do hotelu na obiadokolację i nocleg, zatrzymamy się jeszcze w dawnej greckiej stolicy – Nafplio, gdzie znajduje się twierdza Palamidi. Dla chętnych rejs po Kanale Korynckim.

X dzień [Grecja – Macedonia - Serbia]

Po śniadaniu wyruszymy w drogę powrotną do Polski. W godzinach wieczornych obiadokolacja i zakwaterowanie w hotelu na terenie Serbii.

XI dzień [Serbia – Węgry – Słowacja – Czechy - Polska ]

Śniadanie. Dalsza podróż autokarem do Polski przez Węgry, Słowację i Czechy. Przyjazd na wyznaczone miejsce zbiórki, na terenie Polski w godzinach nocnych.

*Każdego dnia przewidziana jest Msza Święta

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie

 

Cena uzależniona jest od terminu i szczegółowego programu pielgrzymki. W celu ustalenia ceny prosimy o kontakt z Biurem Podróży „Pielgrzymuj.pl”.

Cena obejmuje:

 • przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, WC, DVD),
 • 10 noclegów w hotelach*** lub innych obiektach noclegowych o podobnym standardzie (pokoje 2-, 3-osobowe),
 • 10 śniadań, 10 obiadokolacji,
 • opieka licencjonowanego pilota,
 • ubezpieczenie NNW i KL,
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • podatek VAT,
 • upominek od Pielgrzymuj.pl.
Cena nie obejmuje:

 • kosztów biletów wstępu,
 • przewodników lokalnych,
 • napojów do obiadokolacji,
 • dodatkowego wyżywienia,
 • dodatkowego ubezpieczenia bagażu podróży,
 • dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji,
 • dodatkowego ubezpieczenia kosztów leczenie chorób przewlekłych,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego,
 • opłaty klimatycznej,
 • wydatków osobistych.
 
 
WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI:
 
Baner 2 Baner 4 Baner 1 Baner popr 3
facebook