Oferta

ARGENTYNA + BRAZYLIA

 ARGENTYNA + BRAZYLIA

Aparecida sanktuarium

Śladami papieża Franciszka po sanktuariach Ameryki Południowej
 
 Warszawa – Buenos Aires – Lujan – Pampa – Iguazu – Rio de Janeiro – Aparecida
Kod programu: ABRS

 

 

Liczba dni: 11  Liczba noclegów: 9 

Środek transportu:

samolot/autokar

I dzień [Warszawa – Buenos Aires]

Zbiórka na lotnisku, odprawa paszportowo-bagażowo-biletowa. Wylot do Buenos Aires
z przesiadką na jednym z lotnisk europejskich obsługujących loty do Argentyny. Po wylądowaniu w Buenos Aires transfer do hotelu.

II dzień [Buenos Aires]

Po śniadaniu wyruszymy zwiedzić Buenos Aires. Tego dnia zobaczymy między innymi Plaza de Mayo, czyli plac, w którego centrum stoi obelisk upamiętniający pierwszą rocznicę niepodległości miasta. W pobliżu znajduje się również pałac prezydencki, który z powodu koloru fasady zwany jest Casa Rosada oraz katedra, w której wnętrzu znajduje się mauzoleum argentyńskiego bohatera narodowego – generała San Martina. Po całym dniu chodzenia po stolicy Argentyny, wrócimy do hotelu na obiadokolację i nocleg.

III dzień [Buenos Aires - Lujan - Pampa]

Rano czeka nas śniadanie w hotelu. Następnie wyjedziemy do Lujan – jednego z najstarszych miast w Argentynie. W mieście znajduje się Sanktuarium Matki Bożej z Lujan, która jest uznawana za patronkę Argentyny. Każdego roku do Sanktuarium pielgrzymują pieszo setki tysięcy wiernych. Następnie wyjedziemy z miasta, aby odkryć Pampę – nizinną krainę geograficzną w Ameryce Południowej o najlepszych naturalnych warunkach dla rolnictwa na świecie. Tego dnia czeka nas również „fiesta gaucha”, czyli pokaz argentyńskiego folkloru. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu.

IV dzień [Wodospady Iguazu]

Po śniadaniu wykwaterujemy się z hotelu i udamy się na lotnisko, aby wylecieć na północ Argentyny w pobliże granicy z Brazylią. Po południu dotrzemy do Wodospadów Iguazu, których szerokość wynosi ponad 2 km, a szum spadającej wody jest słyszany z odległości
20 km. Na obiadokolację i nocleg udamy się do hotelu.   

V dzień [Wodospady Iguazu]

Śniadanie w hotelu. Następnie przekroczymy granicę z Brazylią. Zwiedzanie „kraju kawy” rozpoczniemy od Wodospadów Iguazu, które w znacznej części znajdują się po brazylijskiej stronie. Wieczorem udamy się na obiadokolację i nocleg do hotelu.

VI dzień [Rio de Janeiro]

Po śniadaniu wykwaterujemy się z hotelu i udamy się na lotnisko, aby wylecieć do Rio de Janeiro. Po przylocie przejedziemy do hotelu na obiadokolację i nocleg.

VII dzień [Aparecida]

Rano czeka nas śniadanie w hotelu. Następnie wyjedziemy do Aparecidy – miasta w stanie Sao Paulo, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej. Kult małej figurki przedstawiającej Matkę Bożą rozpoczął się w roku 1717, kiedy trzej rybacy wyłowili rzeźbę w rzece Paraibie. Prośby wielu osób modlących się do Matki Bożej przy figurce zostawały wysłuchiwane, a wiadomości na ten temat szybko się rozpowszechniały. W chwili obecnej do Sanktuarium przybywa ponad 6 milionów pątników rocznie, a Matka Boża z Aparecidy jest uznawana za patronkę Brazylii. Wieczorem wrócimy na obiadokolację i nocleg do hotelu. 

VIII dzień [Rio de Janeiro]

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie miasta. Obowiązkowym punktem programu będzie góra Corcovado, na której znajduje się znany na cały świat pomnik Chrystusa Odkupiciela. Wjedziemy również na tzw. „Głowę Cukru”- górę z której rozpościera się piękny widok na Rio oraz Zatokę Guanabara. W mieście udamy się na tzw. Sambodrom – miejsce, gdzie w karnawale odbywają się pokazy szkół samby. Na obiadokolację i nocleg wrócimy do hotelu.

IX dzień [Rio de Janeiro]

Po śniadaniu, będzie możliwość plażowania i kąpieli, aby nabrać sił na powrót do Polski. Nocleg i obiadokolacja w hotelu.


X/ XI dzień [Rio de Janeiro - Warszawa]

Ostatniego dnia po śniadaniu, przejedziemy z hotelu na lotnisko w Rio de Janeiro. Stamtąd, po odprawie paszportowo– biletowo- bagażowej, wylecimy do Warszawy (międzylądowanie na jednym z lotnisk europejskich).

*Każdego dnia w programie przewidziana jest Msza Święta.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

 

Plaża Rio

Wodospady Iguasu Brazylia i Argentyna

 

 


Cena uzależniona jest od terminu i szczegółowego programu pielgrzymki. W celu ustalenia ceny prosimy o kontakt z Biurem Podróży „Pielrzymuj.pl”.Cena obejmuje:

 • przelot samolotem w dwie strony (możliwa przesiadka),
 • dwa przeloty-transfery w trakcie realizacji programu,
 • przejazd komfortowym busem/autokarem na terenie Argentyny i Brazylii,
 • 9 noclegów w hotelach*** lub innych obiektach noclegowych o podobnym standardzie (pokoje 2-, 3-osobowe),
 • 9 śniadań, 8 obiadokolacji,
 • opieka licencjonowanego pilota,
 • ubezpieczenie NNW i KL,
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • podatek VAT,
 • upominek od Pielgrzymuj.pl.

 

Cena nie obejmuje:

 • kosztów biletów wstępu,
 • przewodników lokalnych,
 • posiłków i napojów na pokładzie samolotu za wyjątkiem świadczeń standardowo zawartych w cenie biletu,
 • napojów do obiadokolacji,
 • dodatkowego wyżywienia,
 • dodatkowego ubezpieczenia bagażu podróży,
 • dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji,
 • dodatkowego ubezpieczenia kosztów leczenie chorób przewlekłych,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego,
 • opłaty klimatycznej,
 • wydatków osobistych. 
 
WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI:
 
Baner 2 Baner 4 Baner 1 Baner popr 3
facebook