Oferta

GRECJA DLA STUDENTÓW

 Grecja Ateny

PROGRAM:                                                               TERMIN: 14 – 28 września 2018

I/II Dzień (14/15 września – piątek/sobota)

[Białystok – Warszawa – Katowice – Agia Ekaterini]

Wyjazd z ustalonego wcześniej miejsca w Polsce. Możliwość wsiadania po trasie Białystok, Warszawa, Katowice. Następnie przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię do Grecji. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w ośrodku noclegowym w pobliżu Kalamaty na półwyspie Peloponez.


III Dzień (16 września – niedziela)

[Agia Ekaterini – Kalamata – Agia Ekaterini]

Po śniadaniu udamy się do Kalamaty nad Morzem Jońskim. Po długiej podróży będziemy wypoczywać na pobliskiej plaży. Po południu powrócimy na obiadokolację i nocleg w ośrodku.


IV Dzień (17 września – poniedziałek)

[Agia Ekaterini – Zakynthos – Agia Ekaterini]

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Półwyspu Peloponeskiego, który jest sercem antycznej Grecji. Udamy się na wyspę Zakynthos, która pojawia się już w „Iliadzie” Homera. Jedną z atrakcji tego dnia będzie rejs statkiem na wyspę oraz podziwianie charakterystycznej „Zatoki Wraku”. Wieczorem powrócimy do ośrodka na obiadokolację i nocleg.


V Dzień (18 września – wtorek)

[Agia Ekaterini – Plaża – Agia Ekaterini]

Po śniadaniu udamy się na wypoczynek na jednej z plaż Morza Jońskiego. Wspólnie spędzony czas urozmaicą nam gry i zabawy zespołowe prowadzone przez kadrę wyjazdu. Wieczorem wrócimy do ośrodka na obiadokolację i nocleg.


VI Dzień (19 września – środa)

[Agia Ekaterini – Sparta – Mistra – Agia Ekaterini]

Rano czeka nas śniadanie. Następnie wyjedziemy do Sparty – miasta znanego z antycznej rywalizacji z Atenami, niezawodnym wojskiem oraz produkcją oliwy. Tego dnia zwiedzimy też Mistrę – średniowieczne miasto-fort, które miało zapewnić kolejnym władcom kontrolę nad centralną częścią Peloponezu. Na obiadokolację i nocleg wrócimy wieczorem do ośrodka.


VII Dzień (20 września – czwartek)

[Agia Ekaterini – Plaża – Agia Ekaterini]

Rano zjemy śniadanie w ośrodku. Następnie, kolejny dzień spędzimy na jednej z plaż Morza Jońskiego. Po wspólnym wypoczynku, grach i zabawach powrócimy do ośrodka na obiadokolację i nocleg.


VIII Dzień (21 września – piątek)

[Agia Ekaterini – Sparta – Mistra – Agia Ekaterini]

Po śniadaniu kolejny dzień spędzimy na zwiedzaniu Grecji. Udamy się na południe Peloponezu, aby zwiedzić wyspę-skałę – Monemvasia. Jest ona nazywana Gibraltarem Grecji i jest połączona ze stałym lądem wąską groblą. Trudno dostępny teren sprawiał, że przez wieki, osada znajdująca się na wyspie, jako ostatnia poddawała się wrogom. Wieczorem powrócimy do ośrodka na obiadokolację i nocleg.


IX Dzień (22 września – sobota)

[Agia Ekaterini – Ateny – Agia Ekaterini]

Cały dzień poświęcimy na zwiedzanie miasta uważanego za kolebkę cywilizacji europejskiej – Ateny. Zobaczymy m.in. Akropol, który funkcjonował początkowo jako cytadela a następnie był miejscem kultu religijnego, Agorę oraz stare i piękne dzielnice Aten takie jak Plaka i Monastiraki. Ciekawym punktem będzie również Cerkiew św. Mariny w Atenach.


X Dzień (23 września – niedziela)

[Agia Ekaterini – Lutoraki – Agia Ekaterini]

Tego dnia, zaraz po śniadaniu wyjedziemy w okolice zatoki Korynckiej - do Lutoraki, które jest jednym z najbardziej znanych i popularnych kurortów południowej Grecji. Tutaj spędzimy część dnia na wypoczynku i plażowaniu. Nawiedzimy również malowniczo położony klasztor św. Potapiusza w którym spoczywają relikwie świętego. Po południu powrócimy na obiadokolację i nocleg do ośrodka.


XI Dzień (24 września – poniedziałek)

[Agia Ekaterini – Jaskinie Diros – Agia Ekaterini]

W okolicy naszego zamieszkania znajdują się niezwykle interesujące Jaskinie Diros. Zaraz po śniadaniu wyjedziemy nad Zatokę Messyńską, aby je zwiedzić. Badanie archeologiczne prowadzone w tym miejscu ujawniły ślady pobytu ludzi już w późnym neolicie (ok. 4800 – 3200 p.n.e.). Drugą część dnia spędzimy na wypoczynku. Wieczorem powrócimy na obiadokolację i nocleg do ośrodka.


XII Dzień (25 września – wtorek)

[Agia Ekaterini – Park Krajobrazowy Góry Tajget – Agia Ekaterini]

Dzień ten będzie poświęcony na zwiedzanie okolic naszego miejsca zakwaterowania. Poznamy lepiej Park Krajobrazowy Góry Tajget oraz okolice Kalamaty i Sparty. Przed wyjazdem zjemy śniadanie a po południu powrócimy na obiadokolację i nocleg do ośrodka.


XIII Dzień (26 września – środa)

[Agia Ekaterini – Plaża – Agia Ekaterini]

Nasz ostatni dzień w pobytu w Grecji poświęcimy w całości na wypoczynek i przygotowanie do podróży powrotnej. Będzie to również czas dla siebie, który można wykorzystać na zakup pamiątek. Tak jak każdego dnia czeka nas śniadanie, obiadokolacja i nocleg w naszym ośrodku.


XIV/XV Dzień (27/28 września – czwartek/piątek)

[Agia Ekaterini – Katowice – Łódź – Warszawa – Białystok]

Zaraz po śniadaniu pożegnamy się z półwyspem Peloponez i wyjedziemy w kierunku naszych domów. Możliwość wysiadania w Polsce po trasie Katowice – Łódź – Warszawa – Białystok.

 

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

 
 
Cena: 1 490 PLN + 100 EUR
 


Cena obejmuje:

 • przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, WC, DVD),
 • 12 noclegów w obiekcie noclegowym – domki 6-12 osób z osobnymi łużkami,
 • 12 śniadań, 12 obiadokolacji,
 • opieka pilota,
 • ubezpieczenie NNW i KL,
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • podatek VAT,
 • upominek od Pielgrzymuj.pl.
Cena nie obejmuje:

 • dodatkowego wyżywienia,
 • dodatkowego ubezpieczenia bagażu podróży,
 • dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji,
 • wydatków osobistych.
 
 
WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI:
 
Baner 2 Baner 4 Baner 1 Baner popr 3
facebook